به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان دکتر تاج الدین صالحیان ۲۷ فروردین در گفتگو با روابط عمومی استانداری کرمان افزود: وظیفه بازرسین انتخابات این است که در نهایت بی طرفی، تلاش کنند انتخاباتی سالم و مطابق با قانون برگزار شود و لازمه این کار، قانون دانی و قانونگرایی، دقت و وسواس مضاعف و نیز تعامل سازنده با هیات های اجرایی و نظارت و کلیه عوامل انتخابات در شعب اخذ رای است.
وی با تاکید بر اجرای دقیق دستورالعمل های ابلاغی در راستای برگزاری انتخابات در شان و تراز جمهوری اسلامی ایران از بازرسان خواست در این زمینه نهایت تلاش خود را به کار گیرند.
رئیس هیات بازرسی انتخابات استان کرمان به برگزاری جلسه آموزشی، توجیهی هیات بازرسی انتخابات استان برای روسای هیات های بازرسی انتخابات شهرستان های استان اشاره کرد و گفت: در این جلسه با حضور دکتر بصیری معاون سیاسی، اجتماعی امنیتی استانداری و رئیس ستاد انتخابات استان و اعضای هیات بازرسی، ضمن بروزرسانی آموزشها بر اصل بیطرفی در انتخابات تاکید شد.
رئیس هیات بازرسی انتخابات استان با اشاره به اینکه اعمال نظر و اراده مردم در حاکمیت، یکی از اصول اساسی مردم سالاری و دموکراسی به شمار می رود، که از طریق انتخابات صورت می گیرد افزود: میزان مشارکت مردم و نقش آفرینی آنها در انتخابات عامل تضمین و تقویت نظامی است که حاصل مجاهدت علما و مردم و خون بهای شهدای والامقامی همچون شهید سپهبد سلیمانی در کشور است.
وی خاطر نشان کرد: برخی دانسته یا نادانسته با ایجاد فضای یاس و ناامیدی در جامعه، به دنبال کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات هستند که نتیجه این کار چیزی جز تخریب 'نهاد انتخابات' به عنوان یک دستاورد عظیم انقلاب اسلامی نخواهد بود.
وی با بیان اینکه این رویه خواه ناخواه هزینه های جبران ناپذیری را در مسیر مردم سالاری به کشور تحمیل می کند تصریح کرد: بر آحاد جامعه و تک تک افراد تکلیف است در جهت حضور پرشور مردم در انتخابات و تقویت 'نهاد انتخابات' تلاش کنند.