طی حکمی از سوی استاندار کرمان و در جلسه ای به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، رضا اشک به سمت مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان منصوب شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان صبح سه شنبه در آئین تودیع و معارفه مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان با اشاره به قوانین آفرینش و سنت های الهی، افزود: مسئولین و کارکنان در هر جایگاهی که هستند باید با نیت الهی و با هدف خدمت به مردم و نظام کار کنند.
دکتر فدائی با تاکید براینکه دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان جای مهمی است که در آن باید به عدالت توجه شود، یادآورشد: اگر عدالت به معنای واقعی در بازرسی ها رعایت نشود به جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ظلم خواهد شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان ضمن قدردانی از خدمات محمد باژیان مدیرکل سابق دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان، تصریح کرد: باژیان تسلط خوبی در کار داشت و این امر در گزارش های ایشان کاملا مشهود بود.
فدائی از اشک فرماندار سابق بم به عنوان نیروی باتجربه و باسابقه‌ی مجموعه استانداری کرمان یاد کرد و گفت: امید است که مدیرکل جدید دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان رویه باژیان را دنبال کرده و با مسائل و مراجعات به صورت کارشناسی برخورد نماید.
وی با اشاره به اینکه محمد باژیان با تجارب ارزنده ای که دارد، انتخاب خوبی برای مدیریت دفتر بحران استانداری کرمان است، خاطرنشان کرد: دستور العملی از سوی دولت برای لحظات اولیه بحران در حال تدوین است که درخواست شده از تجربیات استان کرمان در زلزله بم برای تهیه این دستورالعمل استفاده شود.
**** بازگشت 60 میلیارد تومان به بیت المال
مدیرکل سابق دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان نیز در این آئین با اشاره به منویات رهبرکبیر انقلاب مبنی براینکه مردم ولی نعمتان ما هستند، گفت: در روزهای نخست آغاز به کار در مجموعه استانداری کرمان با استانداران زیادی برخورد داشتم و به یاد ندارم که استانداری به دنبال وقت کشی باشد.
محمد باژیان ضمن تشریح اقدامات دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان طی دولت تدبیر و امید، افزود: از اول سال جاری تاکنون بیش از 700 فرم بازرسی تکمیل شده است.
وی با تاکید براینکه در بحث امور حقوقی دفاعیات زیادی صورت گرفته و بیش از 60 میلیارد تومان به بیت المال باز گشته و یا از تضییع آن جلوگیری شده است، یادآورشد: با توجه به حجم بالای درخواست ملاقات با استاندار، این بحث به خوبی مدیریت شده و هم اکنون هیچ درخواستی مبنی بر این امر نداریم.
**** فقط خدمت به مردم را ملاک کار قرار داده ام
مدیرکل جدید بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان نیز در ادامه این آئین با اشاره به اینکه بیش از 26 سال در بدترین شرایط و نقاط محروم به مردم خدمت کرده ام، تصریح کرد: علی رغم وجود دیدگاه سیاسی، اما هیچگاه دیدگاه سیاسی را لحاظ نکرده و فقط خدمت به مردم را ملاک کار قرار داده ام.
اشک با تاکید براینکه محمد باژیان جایگاه دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری کرمان را به نقطه ی خوبی رسانده و این امر با تلاش همکاران این مجموعه صورت گرفته است، گفت: اثر دفتر بازرسی را در فرمانداری بم به عینه مشاهده کردم و اگر پیگیری های این دفتر نبود، پروژه کشتارگاه بم پس از هشت سال  وقفه در مدت زمان کمتر از شش ماه احداث نمی شد.