باژیان با اشاره به ثبت بیش از 100 هزار درخواست فیزیکی(نامه) و تماس تلفنی در سامانه سامد گفت: بیشترین فراوانی درخواست ها به ترتیب، کمک های مالی، وام، درخواست اشتغال و مسکن بوده است.
مدیرکل بازرسی در خصوص راه اندازی سامانه ارتباطی مردم با دولت در استان کرمان در حاشیه سفر رییس جمهور به کرمان اظهار کرد: در سفر ریاست جمهوری به استان کرمان سامانه ارتباطی مردم با دولت(سامد) برای پاسخگویی به درخواست‌های مردم با هزار و 600 نفر اپراتور در چهار شیفت به صورت شبانه روزی در سالن شرکت برق منطقه‌ای راه‌اندازی شد.
 
وی با بیان اینکه در لحظه 200 نفر در هر شیفت پاسخگوی مشکلات و درخواست‌های مردم بودند تصریح کرد: قبل از سفر دولت تدبیر و امید به استان، اعلام کردیم دریافت نامه نخواهیم داشت، اما در عین حال مجبور به دریافت برخی نامه ها شدیم و در این راستا 39 هزار نامه طی سفر رییس جمهور و نمایندگان ویژه دکتر دریافت کردیم.
باژیان ادامه داد: سامانه ای با 350 نفر کاربر در دو شیفت راه اندازی و نامه ها را پالایش کردیم و با افراد تماس گرفته می شد، زیرا بسیاری از نامه ها کد ملی یا آدرس خوانا نداشتند و با این کار، نامه ها نیز در سامانه ثبت شدند.
 
مدیرکل بازرسی استانداری کرمان بیان کرد: از یک روز قبل از سفر رییس جمهور سامانه «سامد» پاسخگوی مردم بود و این کار تا 24 ساعت بعد از سفر ریاست جمهوری یعنی تا ساعت 13 و 30 دقیقه روز پنجشنبه انجام و درخواست مردم را دریافت کردیم.
 
وی با بیان اینکه جلسات مختلفی با مدیران دستگاه های اجرایی که بیشترین درخواست از آنها بوده، داشته و در خواست تشکیل کارگروه رسیدگی ویژه به درخواست های مردمی سفر رییس جمهور داده شده است، تصریح کرد: در سیستم سامد نیز درخواست ها تقسیم و از طریق سامانه به کارتابل مدیران دستگاه های مربوطه ارسال شده که موظف شده اند در کارگروه طرح موضوع، رسیدگی و تماس با افراد برقرار کنند.
 
مدیرکل بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری کرمان با بیان اینکه تا 30 روز بعد از اعلام درخواست، جواب‌ها به اطلاع افراد درخواست کننده خواهد رسید تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که بتوانیم درخواست ها را تقسیم بندی کرده تا حجم ترافیک را کم کنیم و بتوانیم کار رسیدگی به پاسخ‌های مردم را راحت‌تر انجام دهیم. 
وی افزود: تاکید کرده ایم مدیران تا جایی که امکان دارد به درخواست ها رسیدگی و به مردم جواب دهند که این رسیدگی نیز نهایتا تا یک ماه آینده به ما اعلام خواهد شد.
 
باژیان در ادامه با بیان اینکه تقاضاهای بی ربطی نیز در این سامانه از سوی برخی افراد ثبت شده است، گفت: قرار بوده هر شخص یک درخواست داشته باشد، اما برخی هم نامه داده و هم با سامانه تماس گرفته اند که تنها به یک درخواست این افراد رسیدگی خواهد شد.
 
وی بیان کرد: تقاضاهای کمک مالی نیز در حال تقسیم بین دستگاه های امدادی است و کسانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی بوده اند، ارسال شده و سایر موارد طی صورت جلسه ای به کمیته امداد ارسال می شود تا بررسی کرده و در صورتی که امکان داشته باشد، تعدادی را پاسخ خواهند داد.
 
مدیرکل بازرسی استانداری کرمان گفت: بعد از آن، درخواست ها به بهزیستی، هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه های دیگر ارسال می شود و در صورتی که امکان کمک بلاعوض نباشد، وام می دهند و برای مواردی که باقی می ماند با حضور استاندار در کارگروه اشتغال تصمیم گیری خواهد شد.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه ممکن است برخی بخواهند از این امر سوءاستفاده بکنند، تاکید کرد: مردم در صورت هرگونه تماس تلفنی مشکوک دال بر اینکه در پی درخواست در سفر رییس جمهور باید وجهی را پرداخت و مثلا بسته ای را دریافت کنند، به سامانه اطلاع دهند.
 
وی با اشاره به اینکه مردم نباید وجهی پرداخت کنند، افزود: اگر قرار باشد از جایی تماس بگیرند، برای تکمیل اطلاعات است و هیچ کس نباید وجهی به کسی پرداخت کند.