مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۴۰۰/۰۵/۱۹

مدیرکل بازرسی استانداری کرمان؛

خبرنگاران یاریگر فرهنگ گفتگو و مفاهمه در جوامع هستند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر تاج‌الدین صالحیان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار و تبریک ۱۷ مرداد ماه از تاثیرگذاری خبرنگاران و رسانه‌ها در جهت رشد و توسعه و تعالی جامعه نام برد و عنوان کرد: در دنیای امروز مطبوعات را رکن چهارم مردم‌سالاری‌ها و دموکراسی‌ها می‌دانند و نقطه محوری و مرکزی مطبوعات هم قطعاً خبرنگار است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، دکتر تاج‌الدین صالحیان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار و تبریک 17 مرداد ماه از تاثیرگذاری خبرنگاران و رسانه‌ها در جهت رشد و توسعه و تعالی جامعه نام برد و عنوان کرد: در دنیای امروز مطبوعات را رکن چهارم مردم‌سالاری‌ها و دموکراسی‌ها می‌دانند و نقطه محوری و مرکزی مطبوعات هم قطعاً خبرنگار است.
وی ادامه داد: رشد و آگاهی عمومی، امروزه نقش بسیار موثری در توسعه کشورها ایفا می‌کند و بی‌شک این رشد و آگاهی عمومی، مرهون زحمات خبرنگاران به سبب انتقال اخبار صحیح و به موقع و تحلیل‌های مناسب از اوضاع و وضعیت روز جامعه است.
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمان گفت: بیان صحیح و به موقع مشکلات و کاستی‌ها می‌تواند در رفع آنها نقش بسزایی داشته باشد که این وظیفه خطیر هم به عهده خبرنگاران متعهد ، اندیشمند و شجاع است.
دکتر صالحیان، دانش و شجاعت را ویژگی خبرنگاری دانست و اضافه کرد: خبرنگار با دانش و شجاع، هم آگاهی دهنده و آموزش دهنده است و هم بیان کننده مشکلات و معضلات جامعه و پیگیر خوب برای رفع مشکلات به حساب می‌آید و بیان این مسائل شجاعت، آگاهی و رشادت لازم دارد.
صالحیان ادامه داد: خبرنگار با دانش و شجاع به نوعی فرهنگ‌ساز، پژوهشگر و جستجوگر است که مجموع این ویژگی‌های مهم در هیچ شغل دیگری جمع نیست.
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمان اظهار داشت: خبرنگاران به لحاظ نگاه از بیرون به دستگاه‌ها و شناخت از نیازمندی‌های جامعه، همیشه روی نکات و نقاطی دست می‌گذارند که ممکن است به ذهن مدیران نرسد و به همین خاطر یک خبرنگار خوب می‌توانند یک کمک کننده خوب به مدیران باشد.
وی تاکید کرد: همه مدیران باید از خبرنگاران استقبال کنند و از آنها بخواهند که همیشه در کنارشان باشند و از پرسش‌ها، نظرات و نکاتی که بیان می‌کنند به خوبی استفاده کرده و موفق‌تر عمل کنند.


منبع : دفتر بازرسی،مدیریت عملکرد و امور حقوقی


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲