مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۴۰۰/۰۴/۲۱

با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمان صورت گرفت؛

افتتاح مرکز پایش مصرف برق ادارات اجرایی استان در استانداری کرمان

صبح امروز دوشنبه ۲۱ تیرماه مرکز متمرکز پایش و رصد مصرف برق دستگاه های اجرایی استان پس از بررسی ها و تصمیم گیری ها در کارگروه انرژی استان با همت استانداری کرمان در دفتر بازرسی استانداری با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار، مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان، مدیرکل بازرسی استانداری و برخی از مسئولین استانی افتتاح شد.

 صبح امروز دوشنبه 21 تیرماه مرکز متمرکز پایش و رصد مصرف برق دستگاه های اجرایی استان پس از بررسی ها و تصمیم گیری ها در کارگروه انرژی استان با همت استانداری کرمان در دفتر بازرسی استانداری با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار، مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان، مدیرکل بازرسی استانداری و برخی از مسئولین استانی افتتاح شد.
به گفته مهندس مهدوی نیا مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان، تاکنون بیش از ۱۴ هزار کنتور هوشمند برای مشترکین صادر شده که از این تعداد، ادارات استان به صورت ۱۰۰ درصدی مجهز به این نوع کنتور شده اند.
وی افزود: بیش از 11 هزار کنتور در بخش کشاورزی که بیشترین مصرف برق استان را به خود اختصاص داده، هوشمند و همچنین در بخش صنعت نیز بیش از ۵۲ درصد مجهز به این نوع کنتور شده اند که به صورت برخط و در لحظه مصرف برق آنها رصد می شود.
مهدوی نیا در خصوص مصرف برق ادارات اعلام کرد: چنانچه ادارات استان بیشتر از میزان برق تعیین شده، مصرف داشته باشند بلافاصله توسط بازرسی استانداری مورد بررسی و توبیخ قرار خواهند گرفت و همچنین از اداراتی که بتوانند در میزان مصرف برق صرفه جویی داشته باشند تقدیر خواهد شد.
وی استان کرمان را از استان های پیشرو در پایش مصرف برق در کشور دانست و با تشکر از مصوبه معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان در خصوص کاهش ساعت ادارات استان به منظور بهینه سازی مصرف برق، بیان داشت: به موازات این رصد و کاهش ساعات اداری، تفاهمنامه همکاری با بسیج ادارات و فرماندهان بسیج که ناظر ویژه در ادارات بوده منعقد و در این راستا مصرف بهینه ادارت پایش خواهند شد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق جنوب استان کرمان افزود: در چارچوب قوانین شرکت توانیر، 4.9 میلیاردتومان پاداش به مشترکین بخش کشاورزی، خانگی و اداراتی که نهایت همکاری را با ادارات برق سراسر کشور داشته اند، پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، در پی ابلاغ بخشنامه معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان مبنی بر کاهش ساعات اداری و کاهش چشمگیر مصرف برق ادارات، کمبود تولید برق در استان به حداقل رسیده است.
همچنین یادآور می گردد طبق مصوبه هیات وزیران در خصوص مصرف برق ادارات، مصوب شده است ادارات دولتی در زمان ساعات اداری تا 50 درصد کاهش مصرف و در خارج از ساعت اداری 80 درصد برق مصرفی را کاهش دهند.


منبع : دفتر بازرسی،مدیریت عملکرد و امور حقوقی


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲