مکان فعلی :

اخبار برگزیده:
۱۴۰۰/۰۱/۲۳

رئیس ستاد انتخابات استان در نشست هیات نظارت بر انتخابات:

انتخابات، عصاره مردم سالاری و حاکمیت مردم است

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان گفت: نظارت و بازرسی از انتخاباتی که مردم پدید آورنده آن بوده و نشان دهنده دموکراسی و مردم سالاری در کشور است، از اهمیت بالایی برخورداراست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمان، محمدصادق بصیری امروز 23 فروردین ماه در نشست اعضای هیات نظارت بر انتخابات با بیان اینکه انتخابات عصاره مردم سالاری است، گفت: کار بازرسی از این فرآیند، از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است.
وی اهمیت انتخابات را منوط بر سلامت، امنیت و مشارکت بالای مردم دانست و افزود: ماه عسل تمامی تلاش ها، تجهیزات و فرآیند انتخابات، منوط به بازرسی و نظارت است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: بازرسان انتخابات ضامن حفاظت و حراست از انتخابات هستند.
در ادامه این نشست رئیس هیات بازرسی انتخابات استان با اشاره به اینکه اعمال نظر مردم در حاکمیت یکی از اصول دموکراسی است، گفت: میزان مشارکت مردم و نقش آفرینی مردم در انتخابات عامل تضمین و تقویت نظام است.
تاج الدین صالحیان افزود: نهاد انتخابات در کشور بایستی پا برجا بماند و هر شخصی که ایران را دوست دارد، باید برای برگزاری هرچه باشکوهتر این امر مهم، تلاش کند.
وی با بیان اینکه مجریان و بازرسان انتخابات بر اساس قانون، شرع و عرف بایستی بدون در نظر گرفتن گرایشات سیاسی و با رعایت قانون‌مداری و قانون‌دانی در برگزاری انتخابات سالم کمک کنند، خاطر نشان کرد: تعامل خوب و مفید با همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات سرلوحه هیات های با‌زرسی انتخابات خواهد بود.
در ادامه این نشست کارگاه آموزشی ویژه کلیه معاونین فرمانداری های استان برگزار گردید.


منبع : دفتر بازرسی،مدیریت عملکرد و امور حقوقی


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

آخرین اخبار
              
   کل : ۱۰  نمایش ۱ الی ۵   ۱ ۲